zahlavi


Leden

Pohodový rok 2024 Vám přeje Zahradnické centrum Marciánová

Ani letošní Dotek Vánoc nebude takový, jak jsme ho znávali

Člověk míní a protipandemická opatření mění... Když jsme museli v loňském roce přizpůsobit náš každoroční Dotek Vánoc nastalé situaci, všichni jsme pevně věřili, že se to už nebude opakovat. Nicméně i letos musíme naši vánoční výstavu pojmout trochu jinak, ale i tak jste srdečně zváni, rozhodně se bude na co dívat. 

Předvánoční čas býval spoustu let i pro nás sváteční. Z našeho Zahradnického centra Marciánová jsme se dokonce i na několik ročníků Doteku Vánoc přenesli na skvostnou historickou faru do sousedních Smržic. To už je ale minulost a další roky jsme vás znovu zvali k nám do Kostelce na Hané.

Vše, co  jste byli zvyklí na Doteku Vánoc vídat, vám samozřejmě nabízíme také letos. Vánoční ozdoby, originální dekorace, či třeba adventní věnce.

A kdybyste náhodou váhali, jestli k nám vyrazit, pak ZDE nabízíme malou ochutnávku toho, co už je připraveno. Těšíme se na vás!

 

Otvírací doba:

pondělí - pátek            8 - 18 hodin

sobota                         8 - 18 hodin

neděle                         zavřeno

 

Mimo provozní dobu po telefonické domluvě na +420 773 588 004 (Ing. Iva Marciánová)

 

 

Předvánoční výstavu pro letošek musíme vynechat, pro kousek Vánoc se ale zastavit můžete

Náš každoroční Dotek Vánoc si do své historie rok 2020 nezapíše. Důvodem jsou vyhlášená opatření v souvislosti s aktuální epidemiologickou situací. I tak si k nám pro kousek Vánoc můžete přijít.

 

Je zbytečné se zabývat okolnostmi, proč se letošního Doteku Vánoc v našem Zahradnickém centru Marciánová nedočkáte. Což ovšem neznamená, že se u nás nemůžete zastavit. Vánoční ozdoby, dekorace, případně i nějaký ten originální vánoční dárek, u nás jako vždy najdete.

Ať už jde o zmiňované dekorace, či adventní věnce, anebo také aranžmá na přání přímo vám na míru. Ale též i vánoční stromky v kontejnerech, které vám mohou při odpovídající péči ‚dělat‘ Vánoce i v dalších letech. To všechno u nás najdete, jako v jiných letech touto dobou.

Pokud chcete vědět, co se aktuálně v našem zahradnickém centru děje, stačí se podívat ZDE.

 

Pro doplnění vám také přinášíme provozní dobu, kdy se v Zahradnickém centru Marciánová v Kostelci na Hané můžete za námi zastavit:

pondělí - pátek            8 - 18 hodin

sobota                         8 - 18 hodin

neděle                         zavřeno

 

Mimo provozní dobu po telefonické domluvě na +420 773 588 004 (Ing. Iva Marciánová)    

Do jara zbývá už jen kousek

Co si může zahradník víc přát, než vidět ono pověstné světlo na konci zimního tunelu v podobě prvního jarního dne? Jedna vlaštovka, potažmo kvetoucí sněženka nebo bledule, jaro ještě nedělá. Ale přece jenom už to může znamenat, že je všechno na dobré cestě...

Kdo nemá rád zimu, může si pomalu oddechnout. Jednak té skutečné zimy s třeskutými mrazy a závějemi sněhu tentokrát opravdu moc nebylo, zároveň pohled do kalendáře dává naději, že už bude toto roční období za námi. Přirozeně to neznamená, že všechno se změní prvním jarním dnem, zároveň to ani nevylučuje, že se může příroda jarně nadechnout už o nějaký ten den dřív.

V našem Zahradnickém centru Marciánová v Kostelci na Hané jsme připraveni na každou eventualitu. Nenechali jsme nic náhodě a už nyní máme vysazené jarní truhlíky na oknech a i pro vás se zásobujeme vším, co už brzy bude na pořadu dne.

Jaro nejen s jarními dekoracemi a cibuloviny, ale také dřevinami a letničkami, sice oficiálně otevíráme 21. března 2020. Avšak už nyní si k nám můžete udělat malou procházku. Ať vás jaro nezastihne v nedbalkách...

Co je u nás nového sledujte na našich facebookových stránkách.

Jaro už nic nezastaví, u nás jsme na ně připraveni 

Těm, které už nebaví sedět se založenýma rukama v klíně se, alespoň podle kalendáře, blýská na lepší časy. Budete umět odpovědět, až se jaro zeptá, co jste v zimě podnikali? V našem Zahradnickém centru vám s jarním startem pomůžeme.

Otevírání jara v Zahradnickém centru Marciánová začíná symbolicky 21. března 2019. To ale neznamená, že musíte počkat až do tohoto data. Již nyní máme pro vás připraveno vše, co k úspěšnému startu do nové zahrádkářské a zahradnické sezóny potřebujete.

Ve prostorách Zahradnického centra jsou připraveny jarní dekorace, cibuloviny, petrklíče a spousta dalších rostlinek spojených s jarem. A aby se vám pěstování vedlo a dělalo radost, při nákupu vám poradíme s hnojivy, substráty nebo postřiky. A vězte, že tím to zdaleka nekončí. Postupně budou doplňovány další trvalky, okrasné rostliny i ovocné stromky.

My jsme připraveni, díky návštěvě u nás můžete být ,v plné polní‘ i vy. Teď už jen počkat, jestli nebude dělat drahoty. Ale – nikdy nepršelo tak dlouho, aby nepřestalo, a stejně žádná zima nebyla tak dlouhá, aby nekonec nepřišlo jara. I po době ledové...! Není tedy třeba propadat panice, žádný strach, na všechno jednou dojde :-) .

Jako malou ochutnávku vám nabízíme několik aktuálních fotografií, další najdete ZDE. Další novinky můžete průběžně sledovat na našem facebookovém profilu.

 

I když předvánoční výstava skončila, do našeho Zahradnického centra můžete přijít v upravené otevírací době až do Vánoc

Náš Dotek Vánoc vždy končí s první adventní nedělí. To ale neznamená, že od té chvíle se naše Zahradnické centrum Marciánová pro veřejnost uzavírá. V upravené provozní době vás rádi uvidíme i v předvánočním čase.

Malým ohlédnutím si můžete letošní Dotek Vánoc připomenou ZDE ve fotogalerii našeho mediálního partnera Furtovnik.cz. Těší nás vaše přízeň i zájem o vystavené dekorace, vazby a další interiérové i exteriérové doplňky nejen s ryze vánoční tématikou.

To už je sice minulostí, nicméně možnost se vydat za námi do Zahradnického centra v Kostelci na Hané máte i nadále. V upravené provozní době máme otevřeno až do Vánoc. Můžete si přijít vybrat ať už neotřelý vánoční dárek, či něco pro navození vánoční atmosféry u vás doma. Těšíme se na vás!

Otevírací doba:

pondělí - pátek 8 - 17 hodin

sobota - neděle 8 - 12 hodin

 

To to letí, už se zas blíží Dýňové slavnosti

Během kalendářního roku má každý svoje milníky. Pro jednoho jsou to Vánoce, pro jiného vysněná dovolená. V našem Zahradnickém centru by se to dalo říct i o Dýňových slavnostech. A můžete si být jisti, že o ně nepřijdete ani letos. Ty loňské si můžete připomenout ZDE v článku našeho mediálního partnera Furtovnik.cz.

Hlavní role Dýňových slavností samozřejmě patří dýním. A taky vám všem, kteří se přijdete podívat a případně se i zapojit do naší soutěže ve zdobení tohoto symbolu podzimu. Ne, že bychom měli radost z odcházejícího léta, ale tak to prostě je a trápit se tím nestojí za to!

Letošní Dýňové slavnosti připravujeme na první říjnový, konkrétně 5. – 7. října. Co na vás čeká jistě tušíte, alespoň ti z vás, kteří už u nás v minulých letech byli. Další program si ale zatím necháme pro sebe, abyste měli také trochu toho těšení, jak pod vánočním stromkem :-) …

Vše potřebné budeme průběžně poodkrývat ZDE na našem facebookovém profilu a webových stránkách, informace přinesou také naši mediální partneři Rádio Haná a Furtovnik.cz. Takže sledujte, ať něco nepropásnete.

Do Zahradnického centra můžete s malou změnou otevírací doby přijít i o prázdninách

Každé roční má svoje kouzlo, léto pochopitelně nevyjímaje. Nota bene – právě léto je tím nejbarevnějším a nejvoňavějším, co se týče množství rozkvetlých květin. Zahradnické centrum Marciánová je samozřejmě otevřeno i v tomto čase. Během prázdnin ovšem dochází k drobné úpravě pracovní doby.

Chcete se podívat do našeho Zahradnického centra? Pak stačí ZDEZDE si projít fotogalerii a pak už jenom se vydat na malý výlet do Kostelce na Hané. Třeba se jenom tak projít naším venkovním areálem, nechat se inspirovat nebo si i odnést něco do své zahrady. Ať už máte k výletu k nám jakýkoliv důvod, rádi vás uvidíme. 

V této souvislosti vás ale chceme upozornit na drobnou změnu pracovní doby týkající sobotního prodeje. Už teď vás ale můžeme ujistit, že po prázdninách se vrátí vše zpět do zajetých kolejí. Děkujeme za pochopení.

 

pondělí až pátek:    

8 – 18 hodin

sobota:                    

8 – 12 hodin

 

Po telefonické domluvě (řezané květiny, apod.) je možno i odpoledne nebo dle domluvy.

Od září opět běžná pracovní doba.

 

telefon: 773 588 004

 

Zastavte se u nás pro kousek jara

Za poslední týden se počasí proměnilo z arktických mrazů do jarních teplot. Ještě asi nemůžeme jásat, že je úplně vyhráno, ale jak praví klasik – je potřeba být připraven na vše. Tedy i na skutečné jaro. A proto ani v našem Zahradnickém centru nechceme nic ponechat náhodě.

Do prvního jarního dne, tedy toho astronomického, ještě pár dní zbývá, ale už s ním tak nějak počítat můžeme. A je lepší si počkat v 'plné polní', než v potu tváře jaro dohánět. I u nás jsme tedy už 'na značkách'. Můžete se zastavit, něco jarního pro vás zaručeně budeme mít. Žádné obavy, že byste k nám vážili cestu zbytečně.

Ale abychom jenom neslibovali. Už nyní se můžete přijít podívat a vybrat si jarní dekorace, cibuloviny, petrklíče, či další jarní rostlinky. Tím to ovšem nekončí. Postupně budou přibývat ovocné a okrasné rostliny, přísady, trvalky... A aby se vám pěstování vedlo a dělalo radost, při nákupu vám poradíme s hnojivy, substráty nebo postřiky.

Ani letos nebude samozřejmě v našem Zahradnickém centru chybět Otevírání jara, to připravujeme na 17. března. Ale vybrat si z naší jarní nabídky můžete přijít už teď. Malou inspiraci k návštěvě můžete najít ZDE a ZDE, vyplatí se také sledovat naše facebookové stránky.

 

Zahradníci musí žít o jedno roční období napřed

Možná by se mohlo někomu zdát, a nebyl by daleko od pravdy, že vlastně ještě ani pořádná zima nezačala. Nicméně náš zimní čas se neodvíjí od počtu mrazivých dnů ani centimetrů sněhové pokrývky. Kalendář je neúprosný a s jarem musíme jednoduše počítat už uprostřed zimy.

Zima je jediným ročním obdobím, kdy se zahrady a zahrádky bez nás obejdou. V našem Zahradnickém centru, stejně jako v dalších podobných, to v žádném případě neplatí. Těm, co po zbytek roku jsou zvyklí trávit v tom svém koutku, který šlechtí, opečovávají a neustále vylepšují, se už určitě pomalu zapalují lýtka a pomalu vyhlíží, kdy už aspoň bude čas vysévat první semena pro předpěstování přísad.

My ovšem chceme být už v plné parádě připraveni na okamžik, až se rozjaří a vaše kroky zamíří k nám, ať už pro inspiraci nebo k dokoupení toho, co vám doma schází, abyste v okamžiku, kdy počasí dovolí, mohli vyrazit ‚v plné polní‘.

Už nyní připravujeme nabídku zahradní keramiky, najdete už ovšem u nás také kvetoucí jarní rostlinky. Takže komu se naopak zima zdá nekonečnou, může si přijít pro trochu ‚živé vody‘. Na to, co se už v Zahradnickém centru Marciánová chystá, se můžete podívat ZDE a ZDE. Případně sledovat na našem facebookovém profilu, jak jde u nás život…    

Jsme rádi, že jste s námi

Na sklonku roku se ohlížíme za tím minulým a s očekáváním přemýšlíme nad tím, jaký bude ten právě příchozí. Co znamenal rok 2017 pro naše Zahradnické centrum? V první řadě spoustu práce, odměněné vaší přízní, a také dobrý pocit, že to, co děláme, je blízké i vám všem, kteří se k nám opakovaně vracíte.  

Březnové otevírání jara, v červnu jsme se připojili k mezinárodnímu Víkendu otevřených zahrad, srpnová Květina ve společnosti, na přelomu září a října už neodmyslitelné Dýňové slavnosti, či listopadový Dotek Vánoc. To samozřejmě jen ve střípcích připomenutí toho, co jste mohli s námi prožít. Kromě toho se během roku podílíme i na přípravách jiných akcí mimo naše Zahradnické centrum.

Tím dalším jsou realizace zahradních projektů. Mezi nejvýznamnější již několik let nepochybně patří práce na venkovním areálu s rozáriem ve Velkých Pavlovicích u Šlechtitelské stanice vinařské. I letos jsme zde strávili spoustu času, ale výsledek, alespoň z našeho pohledu, určitě stojí za to. Radost nám dělá i spolupráce se sdružením Nové Javoříčko, které využívá prostor zdejší bývalé školy. Ta zůstala stát, jako memento tragédie konce 2. světové války, kdy byla obec vypálena. I tato venkovní klidová zóna je naším dílem.

To vše jenom útržkovitě při ohlédnutí se zpět. A co rok 2018? Snad bude alespoň takový, jak ten letošní. Přejeme našim návštěvníkům, zákazníkům i obchodním partnerům vše krásné. Rádi se s vámi v našem Zahradnickém centru, a nejen tam, budeme potkávat i nadále.      

 

Vánoční dárek na poslední chvíli nemusí být jen z nouze ctnost

Shánění vánočních dárků může být pro někoho i noční můrou. Ať už z nedostatku času nebo absenci nápadů. Ale možná byste se mohli zastavit i v našem Zahradnickém centru, třeba budete i mile překvapeni!

Originálním vánočním dárkem rozhodně nikdy nic nepokazíte. A pokud máte v úmyslu se po něčem skutečně nevšedním poohlédnout, můžeme vám poradit i u nás. Nikde jinde nenajdete u nás navržené a vytvořené vánoční vazby, či aranže z živých květin na vánoční stůl. Ty vám vyrobíme i přímo na míru.

Když si nebudete úplně jisti, čím byste udělali radost, může potěšit i dárkový poukaz, případně další drobnosti, které vám u nás padnou do oka. Otevřeno máme až do Štědrého dne. Vánoce od nás můžou mít i rozkvetlou podobu. Na malou inspiraci se můžete podívat ZDE.

 

Letošní Dotek Vánoc začal, potrvá do neděle 26. listopadu

 

Ve čtvrtek 16. listopadu jsme opět pozvali návštěvníky do našeho Zahradnického centra. Další pokračování Doteku Vánoc je tentokrát doplněno už letopočtem 2017. Jsme rádi, že v chladivém podvečeru si k nám i tak našlo cestu spoustu těch, které u nás vídáme pravidelně, s mnohými jsme se naopak setkali poprvé. Letošní Dotek Vánoc tedy začal a my budeme rádi, když zde najde každý něco svého...

Náš Dotek Vánoc by měl být hlavně inspirací, jak si svátečně vyzdobit své domovy v období vánočních svátků. S touto myšlenkou každoročně akci připravujeme. A potěší nás, když noblesa a vkus, které se snažíme do našich aranží vtisknout, oceníte i vy.

Co u nás najdete? Mediální partner našeho Zahradnického centra Furtovnik.cz psal o Doteku Vánoc ZDE, na fotogalerii se můžete podívat ZDE. A dotřetice ještě ZDE je k dispozici i několik živých záběrů.

Pokud jste už u nás na Doteku Vánoc byli, děkujeme za vaši návštěvu. Všechny ostatní zveme do vánočně laděného Zahradnického centra ještě do 26. listopadu, denně od 10 do 18 hodin.

Vánoce u nás začínají vždy o něco dřív

 

Jsou dny, kdy ještě jde na chvíli venku vydržet s krátkým rukávem. Ale v Zahradnickém centru Marciánová nemůžeme čekat, až budou Vánoce skutečně na dohled. Vánoc se budeme dotýkat přece jenom ještě trochu z povzdálí, avšak jejich atmosféru vám přiblížíme, jakoby měly být už zítra…

Vánoce jsou také synonymem spousty sněhu a mrazivého chladu. Ovšem ne vždy, spíš poslední dobou už vůbec, tomu tak je. Co ale můžeme ovlivnit, to jsou vánoční výzdoby, aranže nebo třeba originální ztvárnění něčeho tak neodmyslitelného, jako jsou adventní věnce.

To vše, a samozřejmě ještě mnohem víc, přinese i letošní Dotek Vánoc. Ten v našem Zahradnickém centru otevřeme už v pátek 17. listopadu a potrvá do neděle 26. listopadu. Co vás čeká budeme samozřejmě ještě informovat.  ZDEZDE si můžete připomenout 'naše' Vánoce z loňského roku jak je zaznamenal náš mediální partner Furtovnik.cz.

 

Dýňové slavnosti jsou za námi, bavili jsme se i pomáhali

Letošní Dýňové slavnosti jsme stihli jen tak tak. Tedy co se počasí týče. I když vlastně – tak nějak jsme to plánovali… Ale vážně. Dýňové slavnosti si musíme ve všech ohledech pochválit J .

Třídenní program ‚Dýňovek‘ měl, kromě přicházejícího podzimu, jedno společné téma – a to dlabání, vykrajování, zdobení, zkrátka vše, co se dá s dýněmi dělat. A nejen ve vytváření uměleckých podob dýňových hlav. Dýňové jsme měli také pivo, polévku či koláče.

Během trojdenního dýňového festivalu byla také ochutnávka vín ze Šlechtitelky ve Velkých Pavlovicích, představily se například i Báťkovy ovocné sirupy, keramika, líčení a spousta dalšího.

Ani naši mediální partneři Rádio Haná a hanácký zpravodajský server Furtovnik.cz nebyly partnery jenom ‚papírovými‘. Společně jste je mohli vidět v sobotním programu, kterým stejně, jako pak v neděli, provázela Martina ‚Qweetko‘ Procházková z Rádia Haná a se svým muzikantským kolegou Vaškem Růžičkou zazpívala redaktorka Furtovniku Helena Havelka Baronová. Múzy ovšem nemlčely ani v pátek, to se představil zpěvák a pianista Elly Jay, v neděli pro změnu zahrál Hubertus z Litovelského Pomoraví.

 Charitativní podtext mívají naše Květiny ve společnosti, tentokrát ale byla podpora sdružení Šance z Olomouce, které pomáhá dětem s hematologickými a onkologickými onemocněními, spojena s Dýňovými slavnostmi. Výtěžek z prodeje okrasných dýní byl v plné výši věnován právě této organizaci. Celkem jsme získali 7 500 Kč, za což všem, kteří zakoupením dýní přispěli, děkujeme.

A tak nezbývá, než říct – za rok zas! Na průřez sobotním odpolednem, jak je zachytil Furtovnik.cz, se můžete podívat ZDE, další aktuality z našeho zahradnického centra můžete sledovat ZDE

 

Takže Dýňovky

Není čas ztrácet čas. A není ani čas na nějaké dlouhé rozmýšlení. Začátek podzimu v našem Zahradnickém centru Marciánová je už několik let tak trochu dýňový. A vlastně ani ne jenom tak trochu…

I letos jsou v plánu Dýňové slavnosti, takže žádné obavy, že byste o něco přišli. Začínáme v pátek 29. září v podvečer, dýňový budou i oba víkendové dny až do neděle 1. října 2017. Možností, kdy se u nás zastavit, bude tedy víc, než dost.

Vyřezávání a zdobení dýní je samozřejmostí, nebude chybět ani doprovodný program s živou hudbou. O to se postará v pátek černošský pianista a zpěvák Elly Jay, kterého už jste při podobných příležitostech mohli u nás vidět a slyšet. Například z nedávné Květiny ve společnosti si jistě pamatujete i na Helenu Havelka Baronovou, která je nejen redaktorkou našeho mediálního partnera Furtovnik.cz, ale i výbornou zpěvačkou. Na Dýňové slavnosti si pozvala ke společnému hraní i zpívání také Vaška Růžičku ml., s nímž strávila řadu let v kapele Rose Band. Nedělní hudební program má pak na starosti partička Hubertus z Litovelského Pomoraví.

Po oba víkendové dny bude návštěvníky provázet Martina ‚Qweetko‘ Procházková z Rádia Haná. Top je spolu s Furtovnik.cz také mediálním partnerem letošních Dýňovek.

Další informace z příprav Dýňových slavností i z našeho Zahradnického centra marciánová můžete sledovat ZDE.

 

Květina ve společnosti plná slunce a letní pohody

Naše Květina ve společnosti měla svoje sedmé pokračování. Po pěti ročnících v prostějovském Národním domě se loni poprvé přestěhovala k nám domů, tedy do Zahradnického centra Marciánová. A nebyl jediný důvod, proč by tomu nemohlo být letos jinak.

Strávit sobotní odpoledne v našem Zahradnickém centru může být pro někoho příjemný oddech, pro jiného zase příležitostí objevit něco nového, nechat se inspirovat. Květina ve společnosti v sobotu 26. srpna snad uspokojila všechny, ať už přišli s jakýmkoliv očekáváním.

Módní přehlídky společenských a svatebních šatů, ukázky společenského tance, kamenosochařské zahradní dekorace, ale také ochutnávka specialit z Toskánska a vín ‚staré révy‘ z vinic Šlechtitelské stanice vinařské ve Velkých Pavlovicích, či živá hudba. Více o celé akci psal ve své reportáži náš mediální partner Furtovnik.cz, jehož příspěvek si můžete přečíst ZDE, včetně obsáhlé fotogalerie i videopohlednice.

Do našeho Zahradnického centra vás ale brzy pozveme znovu. Od pátku 29. září do neděle 1. října máme u nás Dýňové slavnosti. O ‚Dýňovkách‘ budeme pochopitelně ještě informovat, nicméně nad nápady pro vyřezávání a zdobení dýní můžete přemýšlet už teď. Průběžné informace jak k této akci, tak i z našeho Zahradnického centra můžete sledovat na našem Facebooku.

 

Květinu ve společnosti čeká sedmé pokračování

Kdo ví, tak je mu jasné, na co se těšit, kdo neví, ať se přijde podívat. V sobotu 26. srpna máme v našem Zahradnickém centru další pokračování Květiny ve společnosti. Sedmý ročník bude provázen spoustou módních přehlídek, při nichž modely doplní květinové přízdoby a aranže z naší dílny.

Podtitul Toskánský podvečer není náhodný. Spolu s doprovodným programem a živou hudbou bude také ochutnávka toskánských vín a pochutin. Rozhodně tedy neuděláte chybu, když v sobotu 26. srpna se u nás zastavíte.

Mediálními partnery květiny ve společnosti jsou Rádio Haná a Furtovnik.cz.  PRO UPOUTÁVKU KLIKNĚTE NA OBRÁZEK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podpořili jsme javoříčské Krápníkohraní

Z Kostelce na Hané do Javoříčka je to přece jenom kousek cesty, přesto nejde o spojení úplně náhodné. Místem javoříčského Krápníkohraní byl totiž venkovní areál u staré školy, v níž je dnes mimo jiné také expozice věnující se historii Javoříčka a tragédii z konce 2. světové války. To vše díky občanskému sdružení Nové Javoříčko.

Stará škola je torzem původního Javoříčka, které bylo jinak vypáleno těsně před koncem 2. světové války. Smutná minulost propojená do současnosti, to je obnova tohoto objektu a úprava venkovního areálu, na které se naše Zahradnické centrum Marciánová podílelo.

V tomto příjemném prostředí se v sobotu 29. července konal 3. ročník Krápníkohraní. Reportáž, včetně videa a fotogalerie, našeho mediálního partnera Furtovnik.cz najdete ZDE. Rádi jsme tuto akci podpořili. I pro nás to znamená, že naše odvedená práce dává smysl a potenciál tohoto místa může mít opravdu velké využití  

 

Okurovou sezónu u nás rozhodně nemáme, přesvědčte se sami

I když prázdninové období bývá také označováno za okurkovou sezónu, rozhodně to neplatí o našem Zahradnickém centru. Kromě toho, že na našich venkovních prostorách to hraje všemi barvami květů, pomalu se nám už také blíží Květina ve společnosti. Tu připravujeme na poslední srpnový víkend.

Ani během léta nejde jenom tak lenošit a hodit všechno za hlavu. V našem Zahradnickém centru už vůbec ne. Odměnou jsou pak rozkvetlé záhony, ať už klasických letniček nebo i květin méně obvyklých, které můžete u nás najít. Na to, co můžete nyní u nás nejen vidět, ale také si odnést domů, se můžete podívat ZDE.

Mimo to vám můžeme nabídnout něco od nás takříkajíc z nadhledu. Během Víkendu otevřených zahrad 10. a 11. června se nad Zahradnickým centrem ‚prohnal‘ dron, díky němuž i my jsme měli možnost vidět naši práci z úplně jiného úhlu pohledu. To stejné platí o krátkém nahlédnutí z ptačí perspektivy na areál penzionu André Šlechitelské stanice vinařské, kde před rokem bylo otevřeno také jedno z největších rozárií na Moravě. Naše práce na Šlechtitelce rozhodně nekončí, ale to, co už je za námi, rozhodně stojí za připomenutí. Na Zahradnické centrum okem dronu se můžete podívat ZDE, na Jih Moravy do Velkých Pavlovic se pro změnu přenesete ZDE.

V úvodu jsme se také zmínili o připravované letošní Květině ve společnosti. O té už nedávno informoval také mediální partner Zahradnického centra Marciánová Furtovnik.cz. ZDE se můžete podívat na článeček, jehož součástí je také rozhovor s Annou Marciánovou na téma - svatby v Zahradnickém centru.

Vidíte tedy, že se rozhodně nenudíme. Malý prázdninový výlet můžete spojit i s návštěvou u nás, určitě nebudete litovat.

Taková byla otevřená zahrada u nás

 

Letos poprvé jsme se připojili k Víkendu otevřených zahrad. Akce, která má u nás tradici od roku 2010, začala před lety v britském království. V sobotu 10. června a v neděli 11. června jsme pozvali hosty i k nám… Příjemná atmosféra, žádný shon, do slova a do písmene zahradní idylka!

Minulé roky touto dobou se naše zahradnické centrum otevíralo také. Příležitostí bylo Trvalkové léto, Toskánské odpoledne, či loňská Květina ve společnosti s charitativním podtextem na podporu onkologicky nemocných dětí, kterým pomáhá sdružení Šance.

Letos s partnery svatební studio L*AMOUR, Kamenictví Hemzal, Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a mediálním zastoupením Rádio Haná a Furtovnik.cz, jsme se připojili k Víkendu otevřených zahrad. Tomu jsme vtiskli téma Zahrada ve svatebním. Jak se nám to povedlo, se můžete podívat ZDE ve fotoalbu mediálního partnera Zahradnického centra Marciánová – Furtovnik.cz. Ten také ZDE informoval o sobotním společenském podvečeru, který byl součástí Víkendu.

Víkend otevřených zahrad byl naší premiérou, a také novou zkušeností. Během víkendu se přišlo na ‚Zahradu ve svatebním‘ podívat několik stovek návštěvníků, které jsme doufáme nezklamali. 

Už to kvete, už to voní. Zapojíme se i do Víkendu otevřených zahrad!

 

Všemi možnými odstíny se začíná barvit naše Zahradnické centrum. A pochopitelně si to nechceme nechat jenom sami pro sebe. Na venkovních výsadbách i krytých prostorách je cítit, že příroda už pomalu začíná vyhlížet léto. Abyste si mohli tohoto kouzla také užít, můžete k nám přijít i o víkendech, letos poprvé se zapojíme také do Víkendu otevřených zahrad.

Ani sebepovedenější fotografie neumí přenést vůni otevřené zahrady. Na poslední obrázky z našeho Zahradnického centra se můžete podívat ZDE. Berte to spíš ale jako pozvánku k nám.

Nemusíte ani dlouho přemýšlet, kdy vám to vyjde se za námi vydat. Denně totiž máme otevřeno od 8 do 18 hodin, každou neděli až do poloviny června pak od 8 do 14 hodin. Příležitostí je tedy víc, než dost.

Letos poprvé se také připojujeme k Víkendu otevřených zahrad. Tato tradice vznikla ve Velké Británii a v naší republice se poprvé zahrady otevřely v roce 2010. Vloni se jich na našem území otevřelo 180 a přišlo 41 157 návštěvníků. Letos o víkendu 10. – 11. června bude otevřena i naše zahrada. Těšíme se na vás.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konečně jaro? Snad to všechno doženeme! 

 

Po dlouhé zimě nás začátek dubna navnadil, ale všeho do času. Chladný zbytek měsíce přibrzdil všechno, co bychom od jara očekávali. I když do jarní idylky je stejně pořád daleko. Ale snad se potvrdí pranostika – studený máj, v stodole ráj. Tak aspoň všechno zlé může být k něčemu dobré…

Chladné jaro ale neznamená, že bychom si ‚prodloužili prázdniny‘. Představa, že napadlým sněhem pro zahradníka všechno končí a ze zimního spánku se probouzí teprve s prvními jarními paprsky, se poněkud vymyká skutečnosti. Každopádně SNAD už je tady jaro tady. I my jsme s tím tak nějak počítali :-) .

Po Velikonočním pondělí a květnových svátcích je u nás dál otevřeno v běžném rytmu, nemusíte přemýšlet, který je den a zda není cesta do našeho Zahradnického centra zbytečná. Konečně ‚jarně rosteme‘, najdete u nás letničky, či přísady s vlastního výsevu, ještě není pozdě ani na roubované dřeviny.

V červnu se chystáme také na další svatbu v našich venkovních prostorách. Předchozí obřad 1. října 2016 byl v podstatě posledním krásným dnes v loňském roce, tak jenom doufáme, že s plánovanou svatbou teprve nezačnou příjemné dny letoška…

Jak to vypadá v Zahradnickém centru Marciánová právě teď, se můžete podívat ZDE.

 

 

 

 

 

 

 

Zahradnické centrum bude otevřeno i o Velikonocích

Velikonoce pochopitelně nemíjí ani naše Zahradnické centrum. I během svátečních dní si ale můžete udělat čas na malou procházku nebo výlet do Kostelce na Hané. Určitě se bude na co dívat. Co nekvete venku, už rozkvétá ve sklenících, něco máme i pro zahrádkáře a sadaře.

Je před námi pár dní svátečního volna. Není vždy nutno takový čas věnovat tomu, co se jinak během pracovního rytmu nestíhá. Během velikonočních dní máme otevřeno, kromě pondělí, v našem Zahradnickém centru, takže se můžete přijít podívat, budeme tady!

Jaro je zatím opravdu aprílové se vším všudy. Na našich krytých plochách to ovšem už kvete, jsou připraveny zeleninové přísady i ovocné stromky. Stejně tak je stále velký výběr ze šedesátky druhů keříků růží od firmy KORDES. Jde tedy už jenom o to si najít chvilku a přijet se k nám do Zahradnického centra Marciánová v Kostelci na Hané podívat. ZDE se můžete podívat na poslední fotografie z našich venkovních i krytých prostor.

Otevírací doba o Velikonocich : 
pátek 8 - 18 hodin
sobota 8 - 18 hodin
neděle 8 - 12 hodin
pondělí zavřeno

 

Jaro je už otevřeno, tím to ale teprve všechno začíná

Otevíráním jara v našem Zahradnickém centru Marciánová teprve všechno začíná. I když naše první letošní akce už skončila, zahradnická a zahrádkářská sezóna je na samotném začátku, takže byla spíš takovou pozvánkou na celý rok. Nabídka se bude samozřejmě měnit podle ročního období a znovu se budeme snažit přinášet něco nového, neotřelého a i naopak tradičního, co dodá vašim zahradám a zahrádkám, či zákoutím pocit útulnosti a příjemného zázemí pro odpočinek i relaxaci.

Někdo si třeba přes zimu nestihl ještě pořádně odpočinout, jiný zase možná už dlouho vyhlížel, jak to s tím jarem letos bude. Ale my v tom máme jasno! Po Otevírání jara v našem Zahradnickém centru Marciánová se otevírá i celá sezóna. Rozhodně posledním dnem naší první letošní akce se náš venkovní areál i prodejní prostory neuzavřely.

Pro zahrádkáře a zahradníky máme připraveny přísady, ovocné i okrasné stromky k výsadbě, růže od firmy Kordes, zároveň také velký výběr přípravků pro ošetření a ochranu rostlin.

Nebo prostě a jednoduše se můžete přijít k nám jenom podívat, rozhlédnout se, projít se mezi našimi venkovními výsadbami a plochami zaplněnými rostlinami v květináčích určenými k další výsadbě. K malé inspiraci vám ZDE přinášíme album aktuálních fotografií z našeho centra. A pro zpestření také malou video pozvánku k nám do Kostelce na Hané od našeho mediálního partnera Furtovnik.cz. Na tu se můžete podívat a poslechnout ZDE.

Otevíráme jaro, přijďte se podívat

Nejste si jistí, jestli už jaro opravdu vyhlížet? Zastavte se u nás a uvidíte, že na jaro není nikdy moc brzy, my jsme ho pro Vás jednoduše připravili v podobě dekorací i živých rostlin a všeho, co k jarní náladě patří. Stačí se u nás zastavit.

Letošní Dotek Vánoc jsme zahájili 16. listopadu

Po několika ročnících Doteku Vánoc, které se ze Zahradnického centra ‚stěhovaly‘ do prostor historické fary ve Smržicích. Nicméně tak tomu bylo naposledy v roce 2013, následující ročníky, včetně toho letošního, znovu hostíme u nás doma.

Letošní advent začíná nedělí 27. listopadu. Den před první adventní nedělí budeme u nás opět rozsvěcovat vánoční strom, jako symbolické zakončení Doteku Vánoc. Teď jsme ale na samotném začátku.

Slavnostní zahájení předvánoční výstavy proběhlo ve středu 16. listopadu večer. Tentokrát spojené s ochutnávkou vín ze Šlechtitelské stanice vinařské ve Velkých Pavlovicích, s níž v posledním období spolupracujeme na realizaci úprav venkovních prostor. Během trvání Doteku Vánoc budou kromě samotné expozice také neodmyslitelné tvůrčí dílničky, letos zaměřené na zdobení vánočních baněk.

Slavnostní otevření zaznamenal také mediální partner našeho Zahradnického centra Furtovnik.cz, na jehož reportáž s bohatou fotogalerií a krátkým videopohledem se můžete podívat ZDE.

Jak už bylo zmíněno, Dotek Vánoc potrvá do 26. listopadu a otevřeno je denně od 10 do 19 hodin. Další průběžné informace můžete sledovat ZDE na našem Faceboooku. 

 

Dotýkat Vánoc se budeme i letos

Pozvání do našeho Zahradnického centra v předvánočním čase nemůžeme vynechat ani letos. Dotek Vánoc zahajujeme už 15. listopadu a potrvá do 26. listopadu.

Už počítáme jenom dny do okamžiku, kdy budou Vánoce... Ovšem ty naše, v Zahradnickém centru. I letošní Dotek Vánoc nabídne dekorace a vazby s adventními i vánočními motivy. Pokud se ale někomu zdá na Vánoce ještě brzy, s přípravami jsme museli začínat ještě mnohem dřív, aby v okamžiku slavnostního otevření 16. listopadu v 18 hodin bylo co nabídnout a na co se dívat.

Samozřejmě je pamatováno také na doprovodný program, jehož nabídku budete moci průběžně sldovat na našich facebookových stránkách ZDE. Těšíme se na Vás.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V našem Zahradnickém centru bude svatba, tentokrát opravdová

Zatímco dosud byl svatební palouček ve venkovním areálu našeho Zahradnického centra kulisou pro fotografování při módních přehlídkách, tuto sobotu budeme hostit svatbu opravdovou. Kdo bude oním svatebním párem?

V historii to bude podruhé, kdy si snoubenci vybrali venkovní areál Zahradnického centra jako místo pro svůj svatební obřad. V tomto případě budou u nás oddáni redaktoři našeho mediálního partnera – hanáckého zpravodajství Furtovnik.cz, Helena Baronová a Miloslav Havelka.

V poslední době toto zákoutí našeho centra ožilo například při červnové Květině ve společnosti, jejíž součástí byla také přehlídka svatebních šatů. V sobotu 1. října ovšem půjde o svatbu opravdovou, se vším, co k tom

u patří. Místo v té podobě, jak bude připraveno pro svatební obřad, ponecháme ve stejném aranžmá i pro nadcházející Dýňové slavnosti, takže i o týden později se můžete podívat, jak může vypadat prostor pro tuto příležitost v našem pojetí.