zahlavi


Leden

Pohodový rok 2024 Vám přeje Zahradnické centrum Marciánová

Jak se rodí zahrada

Každý zahradník vám bez váhání potvrdí, že neexistují dvě stejné zahrady. Ani nemohou – stačí vyměnit několik stromů, místo trávníku vysypat plochu kačírkem, usadit bazén a dva pozemky, které si na první pohled byly podobné jako vejce vejci, se promění ve dvě různé zahrady. Ke každému zákazníkovi navíc přistupujeme individuálně a v rámci možností, které konkrétní pozemek nabízí, mu navrhneme optimální řešení.

Podobně tomu bylo i v případě zahrady, jejíž genezi si můžete prohlédnout na několika snímcích. Od potenciálních zákazníků požadujeme, aby nejdříve navštívili naše zahradnické centrum a prostřednictvím nabízeného sortimentu a fotodokumentace realizovaných zakázek si udělali základní představu o stylu naší práce, našem rukopisu. Zájemcům předložíme snímky řešení ze zahrad s podobnými výchozími podmínkami a umožníme jim, aby se na svůj pozemek podívali jinýma očima. Při návštěvě na pozemku už v hrubých rysech navrhneme umístění základních technických prvků – suché zídky, zahradní domek, pergola, jezírko apod. Na základě těchto úvodních konzultací zpracujeme dva různé návrhy kompozičního řešení a po dohodě vypracujeme konečnou variantu projektu. Ta kromě půdorysného řešení obsahuje řezy a na přání zákazníka také axonometrické pohledy.

V případě majitelů zahrady na obrázcích probíhaly první terénní úpravy v průběhu stavby domu – modeloval se terén pomocí bagru, byl postaven zahradní domek a oplocení, vykopala se jáma pro jezírko. Jakmile byly dokončeny stavební práce na domku, položil se závlahový systém a založil trávník. To už si majitelé na základě doporučení vybrali v zahradnickém centru konkrétní rostliny, které vytvořily kostru zahrady, a následně i další doplňkové dřeviny a trvalky. Majitelé tak získali dobrý přehled o tom, jaké služby a zboží za své peníze získávají. Protože podle svých plánů realizujeme zahrady sami a protože se na konkrétním stanovišti může oproti projektu řada skutečností změnit, nejsou součástí našich projektů osazovací plány.

vznik_a1.jpg vznik_a2.jpg vznik_a3.jpg vznik_a4.jpg

vznik_b1.jpg vznik_b2.jpg vznik_b3.jpg vznik_b4.jpg

vznik_c1.jpg vznik_c2.jpg vznik_c3.jpg vznik_c4.jpg

vznik_d1.jpg vznik_d2.jpg vznik_d3.jpg vznik_d4.jpg